4

David Procházka

David Procházka

nezávislý kandidát, zakladatel platformy Donio

Je mu 27 let, je startupistou a filantropem. Zakladatel platformy Donio* a zároveň dlouholetý volič STANu. “Chci přispět v boji proti stranám, které ohrožují demokracii u nás. Jako člověk, jehož životním mottem je "spokojenost je nepřítel pokroku", vidím oblasti, v kterých by se Praha mohla zlepšit, a v kterých bych ji k tomu mohl pomoci. Jedná se především o propojení startupového prostředí s fungováním města a sociální politiku,” říká. Oběma těmto tématům se věnuje celou svou profesní kariéru a díky inovativnímu přístupu dokázal pro druhé zajistit přes půl miliardy korun od veřejnosti. 

Chce tedy pokračovat v pomoci lidem, v boji proti nespravedlnosti, a v zapojení moderních technologií do tohoto procesu. 

*Platforma Donio o sobě dala nejvíce vědět během koronakrize, kdy se přes ni za necelý den vybralo 14 milionů korun na rozjetí výroby plicních ventilátorů CoroVent. Zároveň na ní odstartovaly sbírky i pro matky samoživitelky či řadu kulturních institucí. Investorem v dobročinné platformě Davida Procházky se loni stala skupina Miton.