11

Ing. Michael Šebek, DrSc.

Ing. Michael Šebek, DrSc.

profesor kybernetiky na ČVUT

Víc než politice se doteď věnoval výzkumu, vědě, novým technologiím a budoucnosti. Založil prestižní studijní program Kybernetika a robotika a v něm už vychoval tisíce špičkových a úspěšných bakalářů a inženýrů, spoluzaložil jsem studijní program EU SpaceMaster, vede katedru evropské úrovně, založil Robosoutěž pro základní a střední školy a je uznávaným propagátorem a iniciátorem reformy vzdělávání s cílem připravit děti na život v neznámé budoucnosti. 

Absolutní prioritou je pro něj vzdělání a investice do budoucnosti, kvalita budov pražských vysokých škol, interakce města s univerzitami a výzkumem, využití nových a budoucích technologií. “Samo se nic nezařídí, musíme na budoucnost víc myslet a připravit se na ni.” 

Je neúnavným propagátorem a iniciátorem reformy vzdělávání s cílem připravit děti na život v neznámé budoucnosti. Přednáší (cca 2x měsíčně) o tom učitelům MŠ, ZŠ a SŠ (naposledy Učitelský summit v Praze 6 a konference Digi Map pro městskou část Praha 12). Nadšeně komunikuje vědu, výzkum a nové technologie v médiích, přednáškách pro občany, atp. 

“Uvědomuji si, že je to velký průšvih, ale věřím té partě, jejím schopnostem a cílům. Vlastně na mě udělalo dojem i to, jak razantně, důsledně a otevřeně se s tím STAN vypořádává,” říká ke korupční kauze a motivaci kandidovat za STAN. 

Po 20 let v Praze zapáleně vedl a trénoval baseballový tým.